КАФЕДРА ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ

КАФЕДРА ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ (111)

Захист звітів із фахової ознайомлювальної практики здобувачів вищої освіти

17.06.2024 на кафедрі фінансів, обліку та оподаткування відбувся захист звітів із фахової ознайомлювальної практики здобувачів вищої освіти 1 курсу за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок». Першокурсники представили результати дослідження діяльності суб’єктів господарювання в сучасних умовах. За результатами проходження практики здобувачами засвоєно навички опрацювання особливостей нормативно-правового регулювання, зовнішнього та внутрішнього середовища функціонування підприємств, ознайомлення із показниками фінансової звітності. Кожним здобувачем проведено аналіз організаційно-економічних аспектів діяльності господарюючого суб’єкта, показників оцінки його фінансового стану, зроблено висновки та пропозиції. Перша практика успішно завершена, крокуємо далі задля успішного завершення навчання, розвитку економіки України та нашої Перемоги!

 

У подорожі стежками нашої української історії проводимо паралелі. 08.05.2024 та весна 1945 року. Карколомність політичної волі країн – агресорів руйнує налагоджений побут, нівечить долі, відбирає життя людей. Зміна поколінь, що рухає прогрес, стирає з пам’яті українців особливо гострі моменти. Але саме сьогодні ми маємо пам’ятати, і впевнено знати, що зло не залишається безкарним. Кафедра фінансів, обліку та оподаткування ФЕБА при сприянні адміністрації та активній участі здобувачів вищої освіти провела захід до «Дня пам’яті та примирення». Зустріч розпочалась вступними словами в.о. заступниці декана ФЕБА Юлії ФІСУН, зав. каф. фінансів, обліку та оподаткування Тетяни КОСОВОЇ, куратора груп ФК – 314 Б та ФК – 325 Б Оксани ГОРБАЧОВОЇ.

 

 

Здобувачі вищої освіти прийняли безпосередню участь у заході. Так Олександр КАВУНЬОВ розкрив питання перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Юлія ТКАЧЕНКО надала розгорнуту історичну довідку, акцентувала увагу на тому, що втрати українців у Другій світовій війні становили близько 8 млн. осіб, Дарія ТИЩУК провела паралелі між подіями минулого та сучасністю, зав. каф. фінансів, обліку та оподаткування Тетяна КОСОВОА підвела підсумки та закликала до адаптації досвіду минулого до подій сьогодення, зауважила, що разом ми сильні, і спільними зусиллями України та всього демократичного суспільства, спадкоємців тоталітарного режиму буде подолано.

13 – 14 червня 2024 року відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалаврів ОПП «Фінанси і кредит» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» денної форми навчання.

Захід відбувся відповідно до «Положення про кваліфікаційні роботи (проєкти) здобувачів вищої освіти Національного авіаційного університету», введеного в дію наказом голови комісії з реорганізації НАУ, в.о. ректора від 01.04.2024 №122/ од, затвердженого графіку та прийнятої процедури в рамках вищої школи. На урочистому відкритті в.о. декана ФЕБА Світлана ПЕТРОВСЬКА привітала здобувачів вищої освіти, побажала успіхів та наснаги у науковій роботі та подальшому навчанні.

Захист кваліфікаційних робіт пройшов на високому рівні, здобувачі вищої освіти представили різнопланові роботи на актуальну тематику, продемонстрували достатній рівень знань, відповідаючи на запитання членів комісії. Предметна область досліджень виявилась широкою та була представлена такими стратегічно важливими галузями, як державний сектор національної економіки, промисловість, сільське господарство, страховий та фінансовий сектори, авіаційна галузь, тощо.

 

 

 

Голова комісії д.е.н., доцент кафедри фінансів Національного університету біоресурсів і природокористування України Олена ЛЕМІШКО оголосила результати захисту, привітала здобувачів вищої освіти з успішним захистом, побажала подальшого професійного розвитку. Заступник голови комісії зав. каф фінансів, обліку та оподаткування Тетяна КОСОВА висловила впевненість, що отримані компетенції та досвід допоможуть здобувачам вищої освіти досягти вершин власної кар’єри, зайняти достойне місце на шляху до побудови вільної незалежної та демократичної України.

11-12 червня 2024 року на кафедрі фінансів, обліку та оподаткування Національного авіаційного університету відбулися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 071 «Облік і оподаткування» освітньо-професійної програми «Облік і аудит». Представлені роботи є актуальними та враховують умови воєнного часу різних суб’єктів господарювання: комерційних банків, страхових компаній, державного сектору, суб’єктів підприємництва різних видів економічної діяльності. Здобувачі підготували ілюстративні презентації, змістовні доповіді, активно відповідали на поставлені питання.

Пишаємося нашими здобувачами, бажаємо подальших успіхів та чекаємо у магістратурі!

Дякуємо ЗСУ за можливість вчитися та працювати!

1. Оголошуємо фотоконкурс до «Дня вишиванки»


2. Доєднуємось до групи кафедри «Кафедра фінансів, обліку та оподаткування_ФЕБА_НАУ’» у Facebоок https://www.faeebook.com/groups/642366599557777/
Кафедра фінансів, обліку та оподаткування ФЕБА НАУ


3. Створюємо публікацію зі світлиною у вишиванці з хештегом

#NAU#феба #фінансиобліктаоподаткування #фотоконкурс (з 16.05.2024 - до 23.05.2024)

 

4. Голосуємо за власні світлини та світлини друзів (до 23.05.2024 включно)


5. Вітаємо переможців конкурсу 24.05.2024

24.04.2024 для здобувачів вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» освітніх ступенів «Магістр» і «Бакалавр» працівники відділення №173 АБ «Укргазбанк» у м. Київ провели практикум на тему «Організація банківського обслуговування фізичних осіб». Здобувачі ознайомилися з переліком банківських послуг, тарифами, організацією розрахунково-касового обслуговування, засадами організації споживчого та іпотечного кредитування фізичних осіб. Проведення практикуму координували завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування - д.е.н., професор Тетяна КОСОВА, доцент кафедри – к.е.н., доцент Олена РИБАК. Дякуємо начальнику відділення, стейкхолдеру кафедри Олегу Білоножко за можливість підсилення практичних навичок наших здобувачів!

 08.04.2024 було проведено конкурс студентських наукових робіт з галузей знань та спеціальностей. Подані роботи відповідали вимогам Міністерства освіти і науки України. До розгляду комісії були представлені роботи зі спеціальностей 071 « Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». Дослідники змагались у виявленні талантів та представленні своїх власних наукових досягнень.

Серед переможців варто відмітити за спеціальністю 071 « Облік і оподаткування»:

Анастасія Олексіївна Лебедєва, здобувачка четвертого курсу з темою роботи: «Організація аптечної діяльності та особливості її оподаткування», керівник – к.е.н., доц. Афанас'єва Інна Іванівна;

Анастасія Валеріївна Іванова, здобувачка третього курсу з темою роботи: «Фінансовий облік та відображення у фінансовій звітності власного капіталу підприємства», керівник – к.е.н., доц. Бондаренко Ольга Михайлівна;

Анастасія Михайлівна Віннічук, здобувачка другого курсу з темою роботи: «Форми фінансової звітності, організація, їх складання та взаємозв’язок» керівник – к.е.н., доц. Бондаренко Ольга Михайлівна.

За спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»:

Свобода Валерія Олегівна здобувачка другого курсу з темою роботи: «Стан та перспективи розвитку світової фінансової системи в контексті війни в Україні», керівник – к.е.н., доц. Рибак Олена Миколаївна;

Добош Михайлина Богданівна здобувачка другого курсу з темою роботи: «Фінансовий лізинг, як форма оновлення технічної бази підприємства», керівник – к.е.н., доц. Рибак Олена Миколаївна;

Бондар Карина Сергіївна здобувачка другого курсу з темою роботи: «Цінні папери та методи оцінки їх вартості», керівник – к.е.н., доц. Рибак Олена Миколаївна.

Головою конкурсної комісії, зав. каф. фінансів, обліку та оподаткування д.е.н., проф. Косовою Тетяною Дмитрівною було відзначено різноплановість проведених досліджень та представлених робіт. Заступником голови комісії Овсюк Ніною Василівною було підкреслено наявність апробацій та наукових робіт за темами досліджень у здобувачів вищої освіти, що були рекомендовані, як претенденти на участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Національний авіаційний університет, що має потужну базу для розвитку авіаційної науки, черговий раз став платформою для зустрічі в рамках перейняття досвіду лідерів авіаційної галузі. 27.03.2024 відбувся Міжнародний семінар з прогресу в розвитку систем цивільної авіації (International Workshop on Advances in Civil Aviation Systems Development). Спікерами були Олександр Курлович та інші представники компанії «Boeing Ukraine», проєктного офісу НАУ, які ділилися цінним досвідом у сфері проєктування, експлуатації повітряних суден, фінансування та обліку діяльності авіаційних підприємств.

У роботі семінару взяли участь: викладачі кафедри фінансів, обліку та оподаткування: завідувач кафедри - доктор економічних наук, професор Тетяна КОСОВА, кандидати економічних наук, доценти - Тетяна Гаврилко, Олена РИБАК, Оксана Попович, а також здобувачі вищої освіти – Дмитро ІЛЛЄВ (група ФК-114б), Дмитро ОРЛОВ, Дмитро ПАЛАГНІЙ, Анастасія ТОЛСТІКОВА (група ФК-214б), Каріна БОРОЗЕНЕЦЬ (група ФК-325б), Анастасія ЛЕБЕДЄВА,  Андрій СТІНКОВИЙ (група ОА-415б), Богдан АНІЩЕНКО, Марія ПЕЦЕНКО, Марія РОЖЕНКО (група ФК-114м).

Спікери надали високу оцінку наукового та освітнього потенціалу НАУ, уточнили особливості відбору кандидатів на роботу, конкретизували їх компетентності та результати навчання. Зустріч пройшла в унікальній атмосфері взаєморозуміння та співпраці. Здобувачі вищої освіти спеціальностей 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» відкрили для себе можливості для розвитку своєї кар’єри, а також отримали цінні поради від досвідчених професіоналів. З іншого боку, представники компанії «Boeing Ukraine» дістали можливість вплинути на формування компетенцій майбутньої робочої сили та висловили свої потреби та очікування від випускників НАУ.

За результатами зустрічі було зроблено висновок про необхідність спеціалізації на рівні освітньо – професійних та освітньо – наукових програм, обговорено особливості проходження практик здобувачами вищої освіти на базі компанії «Boeing Ukraine», намічено шляхи подальшої співпраці. Зроблено висновок, що подібні зустрічі зі стейкхолдерами не лише сприяють особистому й професійному розвитку викладачів і здобувачів вищої освіти, але і зумовлюють збереження техніко-економічного та фінансового потенціалу авіаційної галузі та його зростання в умовах післявоєнного відновлення.

Бажаємо успішного працевлаштування здобувачам і випускникам кафедри фінансів, обліку та оподаткування ФЕБА НАУ на авіаційному ринку!

 

04.04.2024 р. в режимі онлайн для здобувачів вищої освіти кафедри фінансів, обліку та оподаткування був проведений захід, приурочений до Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки. Він був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН та відзначається щороку 4 квітня, починаючи з 2006 року.

Захід був підготовлений здобувачами вищої освіти групи ОА-215Б Анастасією ВІННІЧУК, Владиславою ПІГОЛЕНКО, Кариною ЧУПРИНСЬКОЮ (менеджер групи - к.е.н., доцент Ольга Бондаренко) і відвіданий заступником декана ФЕБА - к.е.н., доцентом Юлією ФІСУН. Його актуальність визначається тим, що через активні бойові дії у різних частинах України зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна.

Попри численні кампанії з інформування про мінну небезпеку та попереджувальні повідомлення, на жаль, знову і знову надходять звістки про нові жертви. Тому метою зустрічі було підвищення обізнаності про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети, а також заходи, які сприяють захисту життя та здоров’я населення, особливо в регіонах, де може існувати ризик вибухів та знаходження вибухонебезпечних предметів, мін тощо.

Здобувачів ознайомили з класифікацією та різновидами боєприпасів і вибухонебезпечних предметів, алгоритмом дій та поводження у разі виявлення снарядів, мін, саморобних вибухонебезпечних предметів і залишків бойових ракет, правилами безпеки. Було зазначено, що у той час, як увесь цивілізований світ відмовляється від протипіхотних мін та забороняє їх використання, ворог збільшує масштаби їхнього застосування в Україні та навіть випробовує протипіхотні міни нового зразка.

Починаючи з 2015 року Україна постійно фігурувала серед найбільш забруднених вибухонебезпечними залишками війни країн світу. Вірогідно, що тепер наша країна обійме сумну першість у світі за площею замінованої території.

На зустрічі було зазначено, що протягом останніх років Україною було прийнято національний закон про протимінну діяльність, галузеві стандарти та започатковано національний орган з протимінної діяльності. Політика безпеки життєдіяльності є одним із головних напрямів державної політики, яка підтримується НАУ, ФЕБА, кафедрою фінансів, обліку та оподаткування.

05.04.2024 відбулося розширене засідання кафедри фінансів, обліку та оподаткування, на якому були присутні:

- завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування Дніпровського аграрно-економічного університету, д.е.н., професор Світлана Халатур;

- завідувач кафедри фінансів, обліку та психології Українського державного університету науки і технологій (м. Дніпро), д.е.н., професор Володимир Бобиль;

- професор кафедри митної справи і фінансових послуг Харківського національного університету ім. С. Кузнеця, д.е.н., професор Олег КОЛОДІЗЄВ;

- професор кафедри економічної кібернетики факультету менеджменту та маркетингу Національного технічного університету  України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», д.е.н., професор Надія Антипенко;

- завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полтавського університету економіки і торгівлі, к.е.н., доцент Олена Яріш.

- здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня:

спеціальності 071: Вікторія ВАСИЛЬЧУК, Людмила ГАЛУШКО, Галина ЛЕБІДЬ, Ірина РАК, Діана РУДЕНКО (група ОА-101мз);

спеціальності 072: Богдан АНІЩЕНКО, Юрій БАБУШКІН, Микола  ГОНЧАРОВ, Марія ПЕЦЕНКО, Марія РОЖЕНКО, Максим СОЛОМКО (група ФК-114м); Олександра ДОМАНСЬКА, Володимир ЗАХАРЧЕНКО, Анастасія РЯБЕЦЬ (група ФК-101мз).

Завідувач кафедри, д.е.н., професор, гарант освітньо-професійної програми «Фінанси і кредит» за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» другого (магістерського) рівня Тетяна КосовА доповіла, що протягом 20.02.2024-22.03.2024 тривало публічне обговорення проєкту п’ятої редакції ОПП, на яку надійшло 8 відгуків і рецензій, оприлюднених у розділі  «Проєкти освітніх програм 2024» офіційного сайту НАУ.

Д.е.н., професор, гарант освітньо-професійної програми «Облік і аудит» за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» Ніна ОВСЮК доповіла, що протягом 16.02.2024-18.03.2024 тривало публічне обговорення проєкту шостої редакції ОПП «Облік і аудит», на яку надійшло два відгуки і рецензії, оприлюднені у розділі  «Проєкти освітніх програм 2024» офіційного сайту НАУ.

На розширеному засіданні кафедри відбулася конструктивна дискусія між його учасниками. За результатами громадського обговорення ОПП освітнього ступеня «Магістр»: «Облік і аудит» спеціальності 071 «Облік і оподаткування», «Фінанси і кредит» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» у формі отриманих відгуків, рецензій, врахування думок науково-педагогічної спільноти, здобувачів, випускників, роботодавців кафедри фінансів, обліку та оподаткування, у тому числі під час розширених засідань кафедри 18.01.2024 (протокол №1), 05.04.2024 (протокол №5) прийнято рішення про схвалення пропонованих змін та клопотання перед Вченою радою ФЕБА про перезатвердження у новій редакції ОПП «Облік і аудит», ОПП «Фінанси і кредит» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Крокуємо вперед! До ПЕРЕМОГИ!