Новини

Цьогоріч Україна святкує свій 31 рік Незалежності!

Сьогодні свято Незалежності України набуло для кожного з нас особливого змісту та сенсу: наша країна бореться з ворогом, захищаючи свою Незалежність, захищаючи своє право на самовизначення, своє право на майбутнє, на життя.

З нагоди свята на нашій кафедрі відбулось заняття "Україна - це ми". Участь в заході взяли викладачі та студенти.

Про те, як починалась історія становлення України, проголошення її Незалежності студентам розказали викладачі.

Наші здобувачі освіти розповіли про свою волонтерську діяльність, друзів та родичів, які наближають нашу Перемогу.

Студентка Кравчуновська Анна активно допомагає громадській організації “Дай шанс”. Організація допомагає безпритульним тваринам у місті Слов'янську Донецької області. За цей час волонтерам вдалося збудувати майданчик для перетримки безпритульних тварин. Він працює і зараз, під час війни, під щоденними обстрілами та прямими загрозами ракетного удару.

Також вона закликала долучитись до допомоги усім небайдужим.

Студентка Сніжана Думбрава представила презентацію "Життя в умовах війни". Вона розповіла як справлятись зі стресом та емоціями.

Також студенти представили свої творчі напрацювання в умовах війни, які об'єднали всіх в одне ціле заради спільної мети - Перемоги!

Також зі студентами було обговорено питання майбутнього розвитку країни, економічного зростання та відновлення.

Image

Інтерактивна лекція від польського професора для студентів факультету економіки та бізнес-адміністрування

20 квітня 2022 р. проф. Валері Окуліч-Козарин, доктор хаб., проф. National Louis University (Польща) в онлайн-форматі провів інтерактивну лекцію англійською мовою для студентів та аспірантів факультету економіки та бізнес-адміністрування на тему: «Порівняння світових систем економіки та управління». У заході взяли участь декан факультету, завідувачі кафедр та науково-педагогічні працівники.
Професор Валері Окуліч-Козарин з 2019 р. співпрацює з факультетом економіки та бізнес-адміністрування, бере участь у спільних заходах, а сьогодні в умовах російської агресії висловлює щиру підтримку українським студентам та колегам. На лекції професор презентував відмінності між західною та східною моделями управління, подискутував зі студентами щодо переваг й недоліків їх імплементації, обговорили перспективні напрямки розвитку економіки України.
Дякуємо зарубіжним колегам за підтримку України у ці важкі часи війни!

 

8 квітня 2022 р. на кафедрі відбулася лекція професора Гарі Літ (Сінгапур) для студентів та аспірантів на тему: «Від третього до першого світу: критичні уроки трансформаційної політики Сінгапуру».

Професор Гарі Літ висловив свою підтримку українським студентам та викладачам під час війни. Було розглянуто основні фактори та етапи трансформації економіки Сінгапуру, місце країни у глобальній економіці, а також зазначено можливості використання позитивного досвіду цієї країни для відновлення економіки України після нашої перемоги. Лекція мала надихаючий характер, з відзначенням сильних сторін та потенціалу України. Студенти та викладачі взяли активну участь у дискусії.

Проведення подібних лекцій із залученням зарубіжних фахівців є важливим чинником інтернаціоналізації вищої освіти в університеті. Особливо під час війни це є мотивуючим фактором підтримки студентів та викладачів світовою академічною спільнотою! 

Вже другий місяць в Україні йде війна. Найстрашніша війна в новітній історії європейського континенту. І кожен українець працює на нашу перемогу як вміє і де тільки може.

Студенти нашої кафедри на залишаються осторонь. Частина пішла у кібервійска і громить ворога на інформаційному фронті, хтось плете маскувальні сітки, збирає кошти та розшукує по всьому світу спорядження для наших героїв, а хтось просто годує захисників та піклується про близьких.

Так, Альона Бобошко (гр. ЕМ-321Ба) разом з друзями на базі школи, у якій навчались, самоорганізувалися та готують їжу для територіальної оборони м. Києва, збирають гроші через соціальні мережі та забезпечують вояків необхідними ліками, засобами гігієни та одягом. Наші студенти взяли шефство над старенькими та самотніми людьми, допомагають їжею, ліками та просто добрим словом. Як каже Альона: «Дізналися що де і як. Так і працюємо…».

Отакі вони наші найкращі. Ми пишаємось вами. Все буде Україна!

НАУ на міжнародній студентській арені

Незважаючи на вкрай напружену ситуацію у нашій країні, студенти Національного авіаційного університету не падають духом та гідно представляють Україну на міжнародній студентській арені. У цей час триває навчання студентки факультету економіки та бізнес-адміністрування групи КБ-110М (кафедра бізнес-аналітики та цифрової економіки) Волощук Дарії по програмі академічної мобільності Erasmus+ на факультеті електронної інженерії в Еллінському Середземноморському університеті – HMU (Крит, Греція) протягом парного семестру 2021/2022 навчального року.

Згідно із європейською освітньою системою загальна кількість ECTS-кредитів повинна бути не менше 30 ECTS. Навчання відбувається англійською мовою за змішаною системою: частина обраних предметів викладається дистанційно із залученням викладачів з інших університетів-партнерів HMU, інша частина – в аудиторіях університету із дотриманням усіх карантинних норм. Протягом першого місяця навчання є можливість змінювати свій навчальний план, обираючи дисципліни відповідно до своїх знань та можливостей. Зараз доволі невелика кількість студентів по обміну навчається у даному університеті, тому пари відбуваються дуже продуктивно із максимальним залученням у навчальний процес. Наша студентка зізнається, що у її навчальному плані присутня дисципліна, на якій вона один на один із викладачем, тому байдикувати не вдається.

Два роки тому Дарія також брала участь у програмі академічної мобільності Erasmus+, навчаючись в університеті Іспанії. «Erasmus+ – це найкраще, що коли-небудь траплялося у моєму житті. Перш за все, це безцінний досвід, розширення кола спілкування, адже за період обміну зустрічаєш та знайомишся із студентами з усього світу, можливість пізнати культуру країни, а також покращити іноземну мову, ба більше, розпочати вивчення ще однієї» – розповідає Дарія.

Ми пишаємося нашою студенткою та бажаємо подальших успіхів!

 

Математичні аспекти демократії.

В рамках проведення декади природничих наук, 11 лютого 2022 року ліцеїсти Фахового коледжу інженерії та управління НАУ зустрілися з доцентом кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки Національного авіаційного університету Лещинським Олегом Львовичем. Тема зустрічі «Математичні аспекти демократії»

Виявляється, математика з давніх давен досліджує процес виборів. І, якщо озброїтися сучасною математичною базою, успіх передбачення гарантовано. Тут і функціональний аналіз, і математична статистика, і дискретна математика, і теорія ймовірності. Тобто науки, якими опікується кафедра бізнес-аналітики та цифрової економіки НАУ і, зокрема, наш поважний гість.

Тема виборів, яку розглядав Олег Львович, зацікавила всіх присутніх. А висновки слухачів були і математичними, і філософськими. Отже, правильний вибір неможливий без аналітичних досліджень ні в науці, ні в житті. І саме математика – не лише основа будь якої фундаментальної науки, а й невід’ємна частина нашого сьогодення.

Всіх бажаючих пізнати таємниці управління за допомогою математики чекають на кафедрі бізнес-аналітики та цифрової економіки Національного авіаційного університету.

Шановні колеги!

Оргкомітет має приємну нагоду запросити Вас на Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Бізнес-аналітика: моделі, інструменти та технології», яка відбудеться 2-4березня 2022 року на базі кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки Національного авіаційного університету.

Мета конференції полягає в науковій апробації результатів теоретичних і прикладних досліджень, які стосуються розробки та впровадження новітніх цифрових технологій, економіко-математичних методів та моделей в системи управління соціально-економічними процесами в межах глобалізованого суспільства, з метою підвищення якості управління складними системами різної природи шляхом використання інформаційних технологій в умовах цифрової трансформації світової економіки.
 
Наукова проблематика конференції:
  1. Моделі та методи бізнес-аналітики в задачах управління економічними системами.
  2. Глобалізація світової економіки: проблеми та шляхи їх вирішення
  3. Сучасні цифрові технології в бізнес-середовище
 
Оргкомітет:
Смерічевський Сергій Францович – доктор економічних наук, професор, декан ФЕБА
Касьянова Наталія Віталіївна – доктор економічних наук, професор,, завідувач кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки ФЕБА
Олешко Тамара Іванівна – доктор технічних наук, професор, професор кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки ФЕБА
Кочетков Володимир Миколайович – доктор економічних наук, професор, професор кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки ФЕБА
Мельник Альона Олексіївнадоктор економічних наук, професор, професор кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки ФЕБА
Рогоза Микола Єгорович заслужений діяч науки і техніки України, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічної кібернетики, бізнес-економіки та інформаційних систем Полтавського університету економіки і торгівлі
Valery Okulich-Kazarin – Dr. habil, Doctor Honoris Causa, Professor of National Louis University, Poland
Vladimir Menshikov – Doctor of Science (in Sociology), Professor, Head of Center of Social Investigations Daugavpils University, Latvia
Murman Kvaratskhelia – Doctor of Economics, Head of the Department of Economics, Sukhumi State University, Faculty of Business and Social Sciences, Professor and Chief Researcher and Invited professor at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University,
Heiets Iryna – Ph.D. in Economics and             Corporate Management, Senior Lecture in Aviation School of Engineering, RMIT University, Melbourne City campus, VIC, Australia
Чумаченко Сергій Миколайович – доктор технічних наук, старший науковий співробітник, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач кафедри інформаційних систем НУХТ
Кудлай Віра Григорівнакандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки ФЕБА
Регламент проведення конференції:
1 лютого - 1 березня 2022 року – он-лайн реєстрація учасників конференції та надання наукових матеріалів, розміщення тез доповідей на сайті конференції для ознайомлення.
2 березня –10:00-13:00 он-лайн пленарне засідання в Zoom (посилання буде надіслано учасникам до 1 березня на електроні пошти).
3-4 березня 2022 року 10:00-13:00 – робота наукових секцій у форматі круглих столів в Zoom.
15 березня – збірник тез доповідей конференції та сертифікати в електронному вигляді будуть доступні на сайті та розіслані учасникам.
Участь у конференції і видання збірника тез конференції в електронній формі - БЕЗКОШТОВНА.
Тези доповідей надаються українською, англійською та іншими офіційними мовами Європейського союзу.
Оргкомітет залишає за собою право відхилення тез, якщо вони не відповідають тематиці конференції та принципам академічної доброчесності. Тези доповіді не редагуються, за науковий зміст та оформлення матеріалів повністю відповідає автор.
Робочі мови конференції: українська, англійська.
Учасники конференцію мають можливість опублікувати результати своїх досліджень у фаховому збірнику наукових праць Національного авіаційного університету «Проблеми системного підходу в економіці» (www.psae-jrnl.nau.in.ua)
Реєстрація учасників та надання матеріалів здійснюється за посиланням:
Вимоги до оформлення тез доповідей
Приймаються до друку матеріали обсягом від 2 до 5 сторінок, оформлені на форматі А5 та набрані у редакторі MS Word, у вигляді комп'ютерного файлу з розширенням .doc або .docx. Шрифт Times New Roman Cyr 10. Міжрядковий інтервал – одинарний. Розмір файла – до 100 КБ.
Поля з усіх сторін по 1,5 см. Відступ при абзаці – 0,5 см. Рубрикація тез доповідей повинна містити наступні дані: ініціали та прізвище автора та співавторів, назва організації, де працює чи навчається автор(и); назва тез; анотація; викладення матеріалів тез; список  літератури, оформлений відповідно до діючих вимог (не обов’язково).
Ілюстрації до доповіді виконуються в електронному вигляді для демонстрації на мультимедійному проекторі. Кожен учасник може бути автором (співавтором) не більше трьох доповідей.
Назва файлів має бути підписана українською або англійською мовами відповідно до прізвища та ініціалів учасника конференції.

ПРИКЛАД ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ

Іванов О.А.,

кандидат економічних наук, доцент,

доцент кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки,

Національний авіаційний університет
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ БІЗНЕС-АНАЛІТИКИ
в міжнародній економіці

         В роботі досліджено…

      Під впливом глобальної економічної кризи у 2014 р. продовжилася започаткована у 2016 р. тенденція до погіршення економічних показників України. [… текст…]

        Список використаних джерел:

1.…

 
Адреса оргкомітету: Україна, 03680, Київ, пр. Любомира Гузара, 1, корп. 2, ауд. 301, тел. (044) 406-78-10, (044) 406-77-90. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Відповідальна особа: Кудлай Віра Григорівна тел.: +38-097-507-2004