Новини Кафедри Економіки та Бізнес-технологій

12 червня 2024 року в митному хабі кафедри економіки та бізнес-технологій відбулась гостьова лекція від CEO ТОВ «МИТНО-ЛОГІСТИЧНА КОМПАНІЯ ВІВАТ» Звоненко Вікторії. 

7 червня 2024 року кафедрою було проведено розширене засідання за участю стейкхолдерів та здобувачів для обговорення переліку вибіркових компонент для освітніх програм "Підприємництво та бізнес-технології" та "Митна діяльність підприємницьких структур" ОС "Магістр" спеціальності 076 "Підприємництво та торгівля".
27.05.2024 року на кафедрі економіки та бізнес-технологій Факультету економіки та бізнес-адміністрування НАУ в рамках співпраці з Асоціацією митних брокерів України було проведено гостьову лекцію для здобувачів спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» президентом Чернігівської торгово-промислової палати Костянтином Івановим.

23 травня Україна відзначає День героїв, день, коли ми вшановуємо тих, хто з різних поколінь віддав своє життя за свободу, незалежність та майбутнє нашої держави.

Forum EFBM 3.0 From Recovery to Growth

22 травня 2024, 3:22 pm
На базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка відбувся Forum EFBM 3.0 From Recovery to Growth.
17 травня 2024 року кафедрою економіки та бізнес-технологій ФЕБА Національного авіаційного університету організовано й проведено ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Проблеми та перспективи підприємницьких структур за умов нестійких процесів розвитку економіки».

В рамках міжнародної співпраці кафедри економіки та бізнес- технологій з закордонними закладами вищої освіти та науковими установами 29 квітня відбулась гостьова лекція «Circular economy - a new (or simply refreshed) response to the challenges of the modern world».

25 квітня  на кафедрі економіки та бізнес-технологій було проведено науково-практичний семінар «Сталий розвиток підприємницьких структур».

11 квітня кафедрою економіки та бізнес-технологій, спільно з Інноваційно-освітнім хабом «Обліково-аналітичний портал успіху» кафедри обліку, аудиту та оподаткування Державного біотехнологічного університету й навчально-інноваційним хабом «Обліково-податковий простір» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, організовано проведення науково-практичного семінару «Інструменти внутрішнього інформаційного забезпечення в управлінні бізнесом: практичні кейси».

8 квітня кафедрою економіки та бізнес-технологій спільно з Асоціацією митних брокерів України та Державною митною службою України було організовано гостьову лекцію на тему: «Впровадження системи показників ефективності, як елементу стратегії управління персоналом Державної митної служби України».

Кафедра економіки та бізнес-технологій 01 квітня 2024 року організувала зустріч здобувачів спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» ОП «Митна та біржова справа» освітнього ступеня бакалавр та ОП «Митна діяльність підприємницьких структур» освітнього ступеня магістр в митному хабі кафедри у форматі гостьової лекції з провідним експертом митної справи в рамках співпраці з Асоціацією митних брокерів України та ДМСУ.

25 квітня 2024 року кафедра економіки та бізнес-технологій ФЕБА НАУ організувала гостьову лекцію в рамках митного хабу для здобувачів спеціальності 076 "Підприємництво таторгівля" ОП "Митна та біржова справа" освітнього ступеня бакалавр та ОП "Митна діяльність підприємницьких структур" освітнього ступеня магістр.

15 березня в день захисту прав споживачів на кафедрі економіки та бізнес-технологій було проведено науково-практичний семінар «Всесвітній день захисту прав споживачів».

14 березня 2024 на Факультеті економіки та бізнес-адміністрування НАУ було проведено І тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», серед здобувачів 3-4 курсу ОС «Бакалавр», організатором проведення була кафедра економіки та бізнес-технологій.

8 березня у світі відзначають Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир. Першочерговою суттю цього дня є виокремлення права жінок і привернення уваги до важливих питань, як-то гендерна рівність, сексизм, насильство щодо жінок та репродуктивні права.

26 лютого 2024 року відбулось розширене засідання кафедри, на якому обговорювався перегляд освітніх програм спеціальності 076 освітніх рівнів бакалавр і магістр.

Продовжуючи традиції міжнародного співробітництва кафедри економіки та бізнес-технологій та Scientific Center of Innovative Research OÜ у м. Пусі (Естонія), викладачі взяли участь у міжнародному стажуванні «Funding for participation in international networking through the COST Actions».

21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Викладачі й здобувачі кафедри економіки та бізнес-технологій ФЕБА НАУ провели з нагоди свята Круглий стіл.

16 лютого 2024 року завідувач кафедри Оксана Чумак та гарант ОПП "Митна та біржова справа" доцент Дар'я Семенова зі здобувачами ОС "магістр" ОПП "Митна діяльність підприємницьких структур" відвідали День відкритих дверей в Енергетичний митниці.

В період з 10 по 29 січня 2024 р. на базі Державного торговельно-економічного університету на платформі MS Teams  викладачі кафедри економіки та бізнес-технологій взяли участь в онлайн-тренінгу «Політика стійкості економіки ЄС» (EUERP), що співфінансується ЄС у межах програми Erasmus+ Jean Monnet.

З 25 січня по 31 січня 2024 року відбулась Зимова економічна школа «Україна-ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір» від ВГО «Українська Асоціація Економістів-міжнародників», яка проходила в змішаному режимі на базі Хмельницького національного університету.

2 лютого 2024 року випускники спеціальності 076 "Підприємництов, торгівля та біржова діяльність" ОС "Магістр" ФЕБА Національного авіаційного університету урочисто отримали дипломи!
19 січня 2024 року відбулось засідання кафедри економіки та бізнес-технологій ФЕБА, на яке були запрошені стейкхолдери та здобувачі вищої освіти для обговорення переліку вибіркових дисциплін ОС "Бакалавр" ОП "Підприємництво та бізнес-технології" і "Митна та біржова справа" на 2024-2025 н.р. з метою формування індивідуальної освітньої траєкторії.
26 та 27 грудня 2023 року на кафедрі економіки та бізнес-технологій ФЕБА відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів спеціальності 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" ОПП "Підприємництво та бізнес-технології" ОС "Магістр".
15 грудня 2023 року завідувачем кафедри, професором Оксаною Чумак, було проведено лекцію з дисципліни «Стратегічне управління розвитком авіаційного бізнесу» для здобувачів освіти ОПП «Підприємництво та бізнес-технології» спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» освітнього ступеню «Магістр» спільно із представниками громадської організації «Платформа інноваційного партнерства» (YEP).
8 грудня 2023 року кафедрою економіки та бізнес-технологій проведено науково-практичний круглий стіл на тему: «Цифрові бізнес-технології в підприємництві: перспективи розвитку».
30 листопада 2023 року викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти спеціальності 076 "Підприємництво та торгівля" ОС бакалавр ОПП «Митна та біржова справа» і ОС магістр ОПП «Митна діяльність підприємницьких структур», долучились до презентації результатів громадського моніторингу перетину кордону з точки зору підприємців та громадян «Наш кордон», проведеного протягом жовтня-листопада 2023 року.

22 листопада в Інноваційному парку UNIT.CITY відбулась конференція "Digital Banking Conference".

Викладачі кафедри економіки та бізнес-технологій: зав.кафедри Оксана Чумак, професор Павло Пашко та доцент Ганна Мирошниченко, долучились до третього модулю проєкту «Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні» (EUAEOUA) в рамках реалізації програми Еразмус+, напрям Жан Моне, який проходив 23-27 жовтня 2023 на базі Державного торговельно-економічного університету.

19 жовтня 2023 року  за ініціативи Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України у дистанційному форматі відбувся ІV Всеукраїнський Форум Рад молодих вчених.

У період з 17 по 19 жовтня Асоціація митних брокерів України провела марафон, присвячений обговоренню значущих змін в Митному кодексі України, які набудуть чинності з 7 листопада 2023 року.

19 жовтня на кафедрі економіки та бізнес-технологій відбувся науково-методичний семінар «Академічна доброчесність в університеті: проблеми здобувачів та викладачів».

17 жовтня здобувачі вищої освіти спеціальності 076 "Підприємництво та торгівля" за сприяння Асоціація митних брокерів України та ILya Zibnicky відвідали митний пост "Київська митниця" на базі центрального сортувального центру компанії DHL.
10 жовтня 2023 року на платформі "Діалоги з бізнесом" кафедри економіки та бізнес-технологій відбулася гостьова лекція Дар'ї Явтушенко - фінансового і податкого консультанта на тему: "Актуальні питання щодо ПДВ в Україні".

YEP Startup Campus 2023

27 вересня 2023, 4:22 pm
Викладачі кафедри економіки та бізнес-технологій долучились до Startup Campus 2023 від YEP! 
26.09.2023 р. на кафедрі економіки та бізнес-технологій ФЕБА НАУ відбувся науково-практичний семінар на тему: «ЗЕД підприємницьких структур під час воєнного стану в Україні: реалії та перспективи», на якому виступила кандидатка юридичних наук Світлана Мороз - адвокатка, керуюча партнерка Юридичної компанії DICTUM, має 13 річний досвід супроводу компаній малого бізнесу.
18-19 вересня 2023 року доцент кафедри економіки та бізнес-технологій Вероніка Командровська взяла участь у міжнародному тренінгу «Знання про безпеку, перевірка досліджень та курс з кібербезпеки для українських науковців» у місті Варшава (Польща).
На кафедрі економіки та бізнес-технологій доцентом Інною Григоренко проведено практичне заняття з дисципліни "Експертиза товарів та послуг" для здобувачів ОС магістр.

18 вересня 2023 кафедра економіки та бізнес-технологій ФЕБА НАУ запросила на гостьову лекцію Людмилу Сватко, керівника діагностичного напрямку мережі клінік АДОНІС з темою: "Сценарний менеджмент в системі стратегічного управління" для здобувачів спеціальності 076 "Підприємництво та торгівля" ОС бакалавр і магістр.

14 вересня 2023 року працівники кафедри економіки та бізнес-технологій були нагороджені відзнаками до 90-річчя Національного авіаційного університету!

Перше засідання клубу відбулося 11 вересня 2023 року зустріччю випускника бакалаврату 2023 року та магістра ОП "Митна діяльність підприємницьких структур" Дмитра Штефана зі студентами 1-го курсу ОП "Митна та біржова справа". Під час зустрічі Дмитро поділився своїм досвідом навчання в університеті й розкрив секрети гарного навчання із молодшими колегами. Також, для заохочення до захопливого навчання, Дмитро підготував і провів зі здобувачами ділову гру, яка показала студентам важливість набуття знань!

5 вересня 2023 р. на факультеті економіки та бізнес-адміністрування з нагоди відзначення Дня митного брокера України відбулась зустріч із директор Асоціація митних брокерів України Ільєю Зібницьким.

5 вересня 2023 р. Кафедра економіки та бізнес-технологій ФЕБА НАУ продовжила діалоги з бізнесом в рамках відзначення Дня підприємця України, запросивши підприємицю Наталію Бондарцову на зустріч.

Вітаємо команду HelpHаnd, що вийшла у фінал конкурсу стартапів «Підприємницький університет»!

Виробнича практика здобувачів освіти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» є складовою частиною навчального процесу і здійснюється з метою поглиблення та закріплення здобувачами теоретичних знань з самостійної роботи за спеціальністю, одержання здобувачами необхідних практичних навичок щодо обирання і систематизації інформаційно-аналітичного матеріалу про фінансово-економічні аспекти діяльності підприємства; дослідження системи управління підприємства; конкретних економічних та виробничо-господарських завдань, які входять до обов'язків фахівців з відповідної спеціальності на базі практики; оволодіння методологією проведення наукових досліджень та елементами наукового пошуку для розробки рекомендацій для покращення роботи підприємства.

29 червня науково-педагогічні працівники кафедри економіки та бізнес-технологій (завідувач кафедри Оксана Чумак та доценти Вероніка Командровська, Оксана Школенко, Ганна Мирошниченко, Олександр Чернишов, Даря Семенова) в рамках міжнародного підвищення кваліфікації взяли участь у 3-й Міжнародній конференції з корпоративного менеджменту, яка проходила в м. Пусі, Естонія.

27 та 28 червня 2023 року викладачі кафедри економіки та бізнес-технологій в рамках співпраці з Академією прикладних наук WSHiU (Польща) взяли участь в  міжнародному круглому столі «Синергія знань, умінь та досвіду в перспективі майбутнього».

Національним агентством із забезпечення якості освіти 27 червні 2023 року було ухвалено рішення про акредитацію ОП «Митна та біржова справа» і ОП «Підприємництво та бізнес-технології» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

22.06.2023 старшим викладачем кафедри економіки та бізнес-технологій Максименко Ж.В. проведено корпоративну годину, присвячену Дню пам’яті та скорботи жертв війни в Україні.

Колектив кафедри економіки та бізнес-технологій щиро вітає Побережну Заріну Миколаївну з офіційним присудженням наукового ступеня та отриманням диплому доктора економічних наук.

19 травня 2023 року на кафедрі економіки та бізнес-технологій було проведено захід до відзначення Дня Європи на тему: "Бізнес України за курс Європейської інтеграції: стан, перспективи, цінності".

Викладачі кафедри економіки та бізнес-технологій взяли участь у Форумі «Competences of the Future», який проходив 18 травня 2023 року в Академії прикладних наук WSHIU у місті Познань, Польща. Організаторами форуму є Академія прикладних наук WSHIU та Фундація розвитку науки та освіти, які плідно співпрацюють із кафедрою економіки та бізнес-технологій Національного авіаційного університету.

15 травня 2023 року на кафедрі економіки та бізнес-технологій відбулося засідання наукового гуртка кафедри «Архітектори підприємництва».  В ході засідання наукового гуртка професор кафедри Міночкіна Ольга Миколаївна ознайомила здобувачів  з особливостями запобігання контрабанді та боротьби з порушеннями митних правил в підгрупі 1 «Митна справа та експертиза товарів» наукового гуртка «Архітектори підприємництва».

20 квітня 2023 р. здобувачам ОП "Митна та біржова справа" було проведено гостьову лекцію начальником юридичного управління Закарпатської митниці, професоркою, докторкою юридичних наук Дорофеєвою Лілією Максимівною на тему: "Організація роботи працівників ДМСУ".

18 квітня 2023 року кафедра економіки та бізнес-технологій факультету економіки та бізнес-адміністрування (ФЕБА) за сприяння Асоціація митних брокерів України (АМБУ) в рамках діалогового майданчика «Хаб митної комунікації» запросила провести гостьову лекцію митного брокера Рудь Володимира Анатолійовича.

13 квітня 2023 року кафедрою економіки та бізнес-технологій ФЕБА було проведено практичний семінар на тему: «Актуальні аспекти оподаткування підприємницької діяльності».

11 квітня 2023 року в рамках діалогового майданчика «Хаб митної комунікації», на кафедрі економіки та бізнес-технологій факультету економіки та бізнес-адміністрування (ФЕБА) проведено практичний семінар «Митна діяльність в підприємництві: актуальні питання».

Щиро вдячні Andrij Bublyk Директору з корпоративних питань і сталого розвитку компанії Cоcа - Cоlа  HBС за цікаву, насичену гостьову лекцію на тему: «Формування соціально-репутаційного капіталу суб'єкту підприємництва - сучасні тренди»  проведену 04.04.2023 року для здобувачів спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» на кафедрі економіки та бізнес-технологій ФЕБА НАУ.

30.03.2023 на кафедрі економіки та бізнес-технологій відбувся науково-методичний семінар "Академічна доброчесність у вищій освіті: проблеми реалізації, відповідальність, можливості". На заході були присутні викладачі й здобувачі вищої освіти.

23 березня 2023 року в рамках вивчення дисципліни «Митні збори та платежі» відбулася ексклюзивна онлайн-зустріч студентів спеціальності "Підприємство, торгівля та біржова діяльність"та науково-педагогічних працівників кафедри економіки та бізнес-технологій НАУ з директором Департаменту міжнародної взаємодії Державної митної служби України Князевичем М.М.

21 березня 2023 року виявилося продуктивним днем для здобувачів спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля». У рамках навчальної дисципліни «Соціальна відповідальність бізнесу» запрошена лекторка Наталія Ревуцька, к.е.н., заступник начальника відділу у ПрАТ «Львівобленерго», членкиня ГО «Жіночий енергетичний клуб України» провела заняття на тему: «Сучасні тренди в підприємництві: аналітика та бізнес-кейси».

14 березня 2023 року кафедрою економіки та бізнес-технологій ФЕБА НАУ започатковано фахові зустрічі у форматі діалогового майданчика - Хаб митної комунікації, в рамках якісного забезпечення ОП "Митна та біржова справа". Було проведено круглий стіл - дискусію на тему: Реалії митної справи у воєнний час.

Викладачі кафедри  економіки та бізнес-технологій к.е.н., доцент Дар’я Семенова та к.е.н., доцент Ганна Мирошниченко взяли участь у п’ятиденному тренінгу для викладачів закладів вищої освіти, який був присвячений формуванню недискримінаційного простору в освітньому процесі - "Створення недискримінаційного простору в закладах освіти". Тренінг, який проходив з 13.02 2023 по 17.02.2023, проводився в рамках проекту USAID "Економічна підтримка України".

Новий семестр навчального року розпочався для кафедри економіки та бізнес-технологій з нових здобутків. Викладачі кафедри к.е.н., доцент  Вероніка Командровська, к.е.н., доцент  Оксана Школенко, к.е.н., доцент  Олексендр Чернишов з 30 січня по 10 лютого 2023 року пройшли програму підвищення кваліфікації працівників закладів освіти з курсу «Створення та розвиток  ІТ-продуктів». 

Символічно - врученням свідоцтв про завершення курсу навчання - закінчилася екскурсія для слухачів курсів митних брокерів, яка пройшла 17 лютого на МП «Західний».

31 січня 2023 року на факультеті економіки та бізнес-адміністрування пройшло розширене засідання кафедри економіки та бізнес-технологій.

В рамках співпраці ФЕБА НАУ з Асоціацією митних брокерів України,  протягом 2022 року здобувачі вищої освіти третього курсу освітньої програми "Митна та біржова справа"  пройшли курс підготовки і підвищення кваліфікації фахівців з митного оформлення та отримали Сертифікати АМБУ.

Колектив кафедри вітає Заріну Побережну з присвоєнням вченого звання доцента! Бажаємо, щоб ваша наполеглива праця була підґрунтям нових здобутків у професії, дозволяла й надалі долати вершини в освіті та науці, кожного разу ставала новим приводом для творчого натхнення! Зичимо вам нових прагнень, перемог і результатів, мирного неба і добра!

24 листопада 2022 року відбулося розширене засідання кафедри, на якому викладачі, здобувачі ОС бакалавр і стейкхолдери обговорили дисципліни вибіркової компоненти за ОП "Підприємництво та бізнес-технології" і "Митна та біржова справа".
22 листопада 2022 року у Національному авіаційному університеті відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня освіти факультету економіки та бізнес-адміністрування,  спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», освітньо-професійної програми «Підприємництво та бізнес-технології» денної форми навчання.

17 листопада 2022 року команда здобувачів освіти спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» успішно взяла участь у конкурсі стартапів Київського національного університету технологій та дизайну за сприяння Міністерства освіти і науки та Ради молодих учених МОН Українив в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених: «Інноватика в освіті, науці та бізнесі: виклики та можливості».

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи! Мільйони українців вшановують ідеали свободи, демократії, патріотизму й мужності своїх громадян.

Здобувачі ОП «Підприємництво та бізнес технології» та ОП «Митна та біржова справа» взяли участь в конкурсі стартапів «UKRAINIAN START-UP TO EU». 

10 листопада, коли увесь світ відзначає Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку, кафедрою економіки та бізнес-технологій ФЕБА НАУ було проведено Пленарне засідання ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми економіки та бізнесу».

Шановні науковці, викладачі та здобувачі ЗВО, представники бізнесу, урядових та громадських структур! Запрошуємо Вас взяти участь у  ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні проблеми економіки та бізнесу» 10-11 листопада 2022 р.

6 жовтня 2022 року відбулося засідання наукового гуртка «Архітектори підприємництва» під керівництвом професора кафедри економіки та бізнес-технологій доцента Міночкіної Ольги Миколаївні.

30 вересня у рамках реалізації проєкту Інституту економічних досліджень та політичних консультацій "Підтримка громадської ініціативи "За чесну та прозору митницю" за співучасті Асоціації митних брокерів України, було проведено фокус-групу.

28-30 вересня 2022 року на базі Національного авіаційного університету відбувся Х Всесвітній конгрес «Авіація в XXI столітті – Безпека в авіації та космічні технології». 

27 вересня відбувся онлайн–семінар «Новації в митному законодавстві: як використати переваги та отримати фінансові вигоди». Захід організовано Громадською радою при Держмитслужбі за участі Олександра Москаленка, директора Департаменту митної політики Мінфіну, Владислава Суворова, заступника Голови Держмитслужби, представників профільних департаментів Держмитслужби та бізнес-спільноти.

Викладачі факультету економіки та бізнес-адміністрування (ФЕБА) з кафедри економіки та бізнес-технологій, здобувачі вищої освіти зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» долучились до лекції «АНДРІЙ РОЗУМОВСЬКИЙ - БАТУРИНСЬКІ СТОРІНКИ ЖИТТЯ»

20 вересня 2022 року викладачі кафедри економіки та бізнес-технологій долучились до знайомства з першокурсниками спеціальності 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність".

15 вересня 2022 року Асоціація митних брокерів України організувала проведення online-семінару: «Перехід до міжнародного застосування NCTS в Україні.

13 вересня 2022 року професором кафедри економіки та бізнес-технологій Пашко Павлом Володимировичем проведено розширену лекцію з дисципліни "Електронна митниця" для здобувачів освіти 4 курсу ОП "Митна та біржова справа" із залученням директора департаменту цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Державної митної служби України Дмитра Киященко.

5 вересня 2022 року в рамках відзначення Дня підприємця для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова  діяльність»  відбулася гостьова лекція засновника та генерального продюсера рекламного агентства «Moon» - Дмитра Андрєєва, який поділився досвідом організації бізнесу в Україні з позиції стратегічного підходу за напрямками діяльності.

В рамках співпраці кафедри економіки та бізнес-технологій Факультету економіки та бізнес-адміністрування Національного авіаційного університету і Асоціації митних брокерів України, 31 серпня 2022 року відбувся науково-практичний семінар «Електронна митниця: структура, стан та перспективи».

26.07.2022 р. у рамках реалізації проєкту: «Управління ризиками формування цілісного сектору національної безпеки і оборони на засадах національної стійкості в умовах гібридної війни» відбувся круглий стіл за участю зарубіжних та українських вчених.
Викладачі кафедри економіки та бізнес-технологій Факультету економіки та бізнес-адміністрування Національного авіаційного університету професор Ольга Міночкіна, доцент Оксана Школенко та доцент Вероніка Командровська, пройшли підвищення кваліфікації з інноваційного підприємництва й управління стартап проєктами.

Кафедрою економіки та бізнес-технологій факультету економіки та бізнес-адміністрування (ФЕБА )Національного авіаційного університету, спільно з Асоціацією митних брокерів України 29.06.22 р. було організовано проведення лекції митним брокером ТОВ «Укртрансагент» Даніїла Шаги на тему: «Розмитнення автотранспортних засобів некомерційного призначення».

Колектив кафедри економіки та бізнес-технологій, факультету економіки та бізнес-адміністрування Національного авіаційного університету сумує з приводу тяжкої втрати - передчасної смерті доктора економічних наук, професора Черкасова Андрія Володимировича, і висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного у зв’язку із важкою і непоправною втратою.

Кафедрою економіки та бізнес-технологій Національного авіаційного університету, спільно з Асоціацією митних брокерів України 29.06.22 р. було організовано проведення лекції митним брокером ТОВ «Укртрансагент» Даніїла Шаги на тему: «Розмитнення автотранспортних засобів некомерційного призначення».

27 травня 2022 року кафедрою товарознавства, експертизи та торговельного підприємництва дистанційно онлайн на платформі Zoom було проведено студентський круглий стіл на тему «Сфери використання товарознавчих експертиз».

Кафедрою економіки та бізнес-технологій ФЕБА 24.05.2022 р. було проведено Науково-практичний круглий стіл «Підприємницька діяльність в Україні: аспекти інтеграції викликів практики та перспектив науки», приурочений до святкування Дня науки-2022.
В рамках тренінг-курсу «Організація власного бізнесу» відбулася гостьова онлайн лекція для здобувачів та викладачів з Юлією Аршенюк. Тема лекції: "Особливості маркетингу в електронній комерції та Амазон".

20 квітня 2022 р. під керівництвом професора кафедри економіки та бізнес-технологій Міночкіної Ольги Миколаївні та секретаря наукового гуртка доцента кафедри економіки та бізнес-технологій Долгової Людмили Іванівни пройшло засідання наукового гуртка «Архітектори підприємництва».

19 квітня 2022 року в рамках тренінг-курсу "Організація власного бізнесу " відбулася гостьова онлайн лекція з керівником департаменту компанії "Фоззі Груп" к.е.н. В'ячеславом Кужелем.

У рамках розвитку програм взаємодії між навчальними закладами (Національний авіаційний університет та Луцький національний технічний університет) в межах спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 23 лютого відбувся науково-практичний семінар «Наукові інструменти в торгівлі та виробництві: практичні кейси досліджень».

Для кафедри економіки та бізнес-технологій ФЕБА, яка є випусковою за ОП «Митна та брокерська діяльність» така співпраця сприятиме розвитку у якісному забезпеченні даної освітньої програми через розширення баз практики, участі у фахових комунікативних заходах, підвищення кваліфікації викладачів та здобувачів. Вже на зараз, завідувачем кафедри Оксаною Чумак та доцентом Інною Григоренко обговорено й окреслено із директором АМБУ Іллею Зібницьким низку можливих напрямів співпраці.

Бій відбувся 29 січня біля залізничної станції Крути на перегоні між Бахмачем та Ніжином. Чотири сотні юнаків та сотня студентів мали на озброєнні 16 кулеметів і саморобний бронепоїзд – звичайну артилерійську гармату, встановлену на залізничній платформі, гвинтівки. Понад 5 годин захисники Крут стримували ворожі наступи. При відступі одна чота (взвод) Студентської сотні потрапила в полон. Відступаючи у сутінках, хлопці втратили орієнтир і вийшли просто на станцію Крути, вже зайняту ворогом. Аби помститися за свої значні втрати, більшовики спочатку познущалися із 27 полонених, а потім їх розстріляли.

19 січня 2022 року о 12.00 до здобувачів освіти та колективу викладачів кафедри економіки та бізнес-технологій ФЕБА з гостьовою лекцією на тему «Криптовалюти: світові тенденції та підходи до інвестування» завітав керуючий партнер компанії ITG, ТОП-3 трейдерів СНД за версією BTC Awords Ігор Олександрович Порох.

10 січня 2022 року було проведено розширене засідання кафедри економіки та бізнес-технологій ФЕБА НАУ, до якого долучились стейкхолдери: директор ТОВ «Тревел енд маркетинг ЛТД» Віра Артюшевська й директор ТОВ «Капсулар» Олександр Нагорний (член Ради роботодавців ФЕБА) та здобувачі освіти 3 курсу ОП «Підприємництво та бізнес-технології» і ОП «Митна та біржова справа» з метою обговорення переліку вибіркових дисциплін на 2022-2023 навчальний рік за відповідними освітніми програмами. Отримавши позитивні відгуки, слушні рекомендації, пропозиції практичного спрямування від стейкхолдерів і здобувачів, висловили професійну думку і викладачі кафедри.